Sazka olympijský víceboj

05.02.2017 19:36

Naše škola je zapojena do projektu "Sazka olympijský víceboj". Pro každou školu jsou připraveny dva ucelené programy, do kterých mohou své žáky zapojit. Naše škola se účastní programu s názvem "Olympijský diplom", který dětem ukáže jejich silné sportovní stránky a na základě analýzy jejich fyzických předpokladů jim doporučuje vhodné sporty, kterým se mohou do budoucna věnovat.

O víceboji

Sazka Olympijský víceboj vznikl jako společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Tento jedinečný projekt je určený všem dětem základních škol a odpovídajících stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl.

Olympijský diplom

Základní informace

Olympijský diplom se soustřeďuje na rozvoj pohybu všech dětí. Jeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků na základních školách a odpovídajících stupních šestiletých nebo osmiletých gymnázií do osmi měřitelných disciplín. A zároveň je motivovat k tomu, aby sportovali i ve svém volném čase. Každé dítě si může najít sporty, které mu nejvíce půjdou. Po splnění všech osmi disciplín totiž žáci dostanou Olympijský diplom – unikátní analýzu pohybových schopností. Ta dětem ukáže, pro které sporty mají největší předpoklady, jak je mohou rozvíjet a také kde se sportům ve svém okolí mohou věnovat. Pro žáky, kteří analýzu získali již v předchozích ročnících Sazka Olympijského víceboje, bude po splnění všech disciplín připraven nadstavbový diplom s analýzou zlepšení a doporučeními pro trénink.

Disciplíny

Cílem Sazka Olympijského víceboje je zapojit do všech osmi disciplín co nejvíce žáků dané školy. Disciplíny se plní během hodin tělesné výchovy, kdy garant (učitel) zaznamenává výsledky žáků a následně je společně s údaji žáka vloží do online systému (adminu) na webových stránkách projektu.

Disciplíny plní žáci minimálně jednou v průběhu celého školního roku, lze je ovšem plnit i vícekrát za rok, přičemž platí poslední zapsaná hodnota ke dni ukončení možnosti vkládání výsledků do adminu, což je do půlnoci 14. 5. 2017. Pokud budete mít šanci plnit disciplíny vícekrát, věřte, že vaši žáci se v nich budou výrazně zlepšovat, což je bude motivovat ke sportu.

Přehled disciplín:

1. Ohebnost: Hluboký předklon
2. Hbitost: T-běh
3. Silová vytrvalost: Zkrácené sedy-lehy
4. Rovnováha: Postoj čápa
5. Rychlost: Sprint 60 m
6. Běžecká vytrvalost: Zátopkův běh na 500 m (1. stupeň) / Zátopkův běh na 1 000 m (2. stupeň)
7. Výbušnost: Skok z místa (1. stupeň) / Trojskok snožmo z místa (2. stupeň)
8. Síla: Hod basketbalovým míčem

 

Zdroj a více na informací zde.

 

 

—————

Zpět