Příprava na advent v Roštíně

    Kouzelný podzim se blíží ke svému závěru, dny se nevlídně krátí a ve vzduchu je cítit napětí z očekávání. Blíží se Vánoce. Nastal čas adventní…

    Předposlední listopadovou středu se v ZŠ  Roštín uskutečnila předvánoční dílna s rodiči.

    Adventní doba je spojena s množstvím tradic a zvyků, které vytváří kouzlo a atmosféru posledních dnů a týdnů v roce. K nejrozšířenějším tradicím adventu v dnešní době patří zhotovování adventních věnců a jiných vánočních dekorací. Právě to bylo náplní naší dílny. Navštěvují ji obvykle maminky a tatínkové, babičky i dědečkové. A bylo tomu tak i tentokrát. Školní družina se rázem provoněla jehličím. Stoly byly plné přírodního materiálu a ruce všech účastníků měly co dělat. Děti bedlivě dohlížely na to, aby jejich adventní aranžmá bylo co nejoriginálnější. Za asistence svých blízkých dospělých svazovaly a lepily větvičky, šišky, oříšky a svíčky. S barevnými stuhami a ozdobami si pohrávaly tak, aby dekoraci co nejlépe doladily. A samozřejmě na závěr si svůj výrobek nechaly vyfotit, protože příští rok bude jejich věnec jiný a ještě krásnější.

    Děti rády tvoří. Ale ještě raději jsou, když mohou být a tvořit se svými blízkými. Proto děkujeme všem rodičům i prarodičům, kteří se zúčastňují těchto i jiných akcí pořádaných naší školou. Svátky vzájemné blízkosti, radosti a dobré vůle se blíží. A děti to umí ocenit.

                                                                      

                                                                                Michele Rybáková – ZŠ Roštín